درباره ما

10 / 10
از 1 کاربر

گروه دکورا هوم ,فعالیت خود را در زمینه دکوراسیون داخلی در سال 1389 آغاز نموده و آماده ارائه خدمات طراحی و اجرایی در زمینه نصب پارچه های مبلی و پرده ای به روی دیوار به صورت پانل و ساده و همچنین طراحی و ساخت تخت خواب های تمام پارچه می باشد.از شناخته شده ترین پروژه های گروه می توان به مشارکت در اجرای  صحن علنی مجلس بهارستان,اقامتگاه اجلاس سران در مجموعه سعدآباد , سالن اجتماعات موزه ملک در باغ ملی , سالن اجتماعات سازمان ثبت شرکت ها و همچنین بازسازی فضای داخلی ساختمان شورای نگهبان(کاخ سابق شاهپور غلامرضا) اشاره کرد.                                  

 

پوشش پارچه برای دیوار

تاریخچه ی پارچه کشی روی دیوار , به بازسازی کاخ ورسای در قرن هجدهم میلادی و  سبک روکوکو بازمیگردد که برای نخستین بار, از پارچه های نفیس با فرم های گیاهی (طرح داماسک)برای پوشش مبلمان, پرده و دیوارها استفاده کردند.

در ایران نیز , در دوره پهلوی دوم ,از این نوع پوشش در مجموعه ی سعدآباد و نیاوران استفاده شده است.

 

پارچه های مبلی,به دلیل استحکام,تنوع طرح و رنگ و امکان هماهنگی با پوشش مبلمان و پرده می توانند جای گزین مناسبی برای کاغذ دیواری ,رنگ و سایر پوشش ها باشند. در اجرای پارچه های مبلی به روی دیوار , به دلیل استفاده از چوب و لایی لایکو در زیرسازی های مربوطه و همچنین بهره گیری از نفیس ترین  پارچه ها , دیوار ها و به طبع فضا , دارای ویژگی هایی می شوند که دلیل بر برتری این نوع پوشش برسایر پوشش هایی  نظیر رنگ و کاغذدیواری است. این ویژگی ها عبارت اند از :

-پوشیده شدن عیوب دیوار نظیر ترک و موج و ...

-ممانعت از پیچیده شدن صدا در سالن های بزرگ

-ممانعت از عبور صدا در دیوار مشترک واحد ها

-مقاومت در برابر ترک های احتمالی دیوار ها

-ایجاد هماهنگی به واسطه ی تکرار بافت دیوار در مبلمان و پرده

-قابلیت شست و شو و گردگیری به کمک بخارشوی و جاروبرقی

 

پانل های پارچه ای و چرمی

پانل های پارچه ای و چرمی , در ابعاد و اشکال مختلف نظیر مربع,مستطیل,لوزی,پانل های عمودی یا افقی طراحی می شوند. برای ساخت این پانل ها, از موادی نظیر اسفنج و ویسکوز با خاصیت صداگیری و آکوستیک استفاده می شود.در مکان هایی نظیر اتاق تلویزیون,نشیمن,سالن کنفرانس و سینما به دلیل بهره گیری از سیستم های صوتی و اهمیت پخش صدا با کیفیت بالا و ممانعت از پیچیده شدن صدا, استفاده از چنین پوششی توصیه می شود. همچنین برای فضاهایی, با دیوار مشترک با فضای دیگر , استفاده پانل ها می تواند مانع از عبور و ورود صدا شود.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :